2023. ápr. 20.

CEEPUS

Central European Exchange Program for University Studies

A CEEPUS egy közép-európai országokat célzó mobilitási program az oktatási és kutatási területen, amely az oktatók és hallgatók számára biztosít lehetőséget külföldi tanításra vagy tanulásra a partneregyetemeken. A program eredetileg 1995-ben indult, és a többi mobilitási programhoz hasonlóan jelentős népszerűségnek örvend, amit a résztvevők növekvő száma is bizonyít.

A CEEPUS mobilitási támogatást kínál a hallgatók és tanárok számára, és egyedülálló lehetőséget biztosít a közös kulturális örökséggel és erős tudományos együttműködési háttérrel rendelkező országok közötti eszme- és tapasztalatcserére. A CEEPUS fő tevékenysége a közös képzéseket működtető egyetemi hálózatok körül forog (amelyek legalább 3 különböző ország 3 egyetemének részvételével jönnek létre).

Összefoglalva, a CEEPUS-ra hallgatók és oktatók egyaránt jelentkezhetnek, a program hivatalos nyelve pedig az angol. A résztvevők jelentkezhetnek nyári iskolákba, nyelvtanfolyamok látogatására, rövid távú oktatás vállalására, vagy akár közös diplomaprogramokra is.

Az alábbiakban felsoroljuk azokat a CEEPUS-országokat, amelyekkel cserepartnereink vannak:

Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.

Jelentkezési folyamat

A jelentkező:

• valamely CEEPUS-ország egyetemének hallgatója.
  • valamely CEEPUS-tagállam (illetve EU-tagállam) állampolgára.

Eljárás:

A pályázatot vagy a CEEPUS-hálózaton keresztül, vagy szabad átutazóként kell benyújtani (abban az esetben, ha a jelentkező saját egyeteme nem tagja a CEEPUS-hálózatnak).

A TERMÉSZETTUDOMÁNYI KAR CEEPUS HÁLÓZATAI

CIII-RO-0010-16-2022 Bioanalízis Oktatása és Tanulása (Teaching and Learning Bioanalysis)

TTK Analitikai és Környezeti Kémia Tanszék és ÁOK Bioanalitikai Intézet
Kapcsolattartó: Dr. Kilár Ferenc
E-mail: kilar

CIII-SI-0011-16-2022 GEOREGNET

CIII-RS-0038-17-2022 Földtudományi Tanulmányok Közép- és Délkelet-Európában
(Earth-Science Studies in Central and South-Eastern Europe)

E-mail: mate.eva

CIII-PL-0062-17-2022 Alkalmazott Geoinformatika (CEE-GIS) (Umbrella) (Applied Geoinformatics)

E-mail: mate.eva

További információ a PTE CEEPUS oldalán található, illetve az intézményi CEEPUS koordinátor, Sándorfi Eszter is fogadja az érdeklődéseket a sandorfi.eszter e-mail címen.