lakhatási banner

2023. aug. 28.

Pályázat

2023. július 18., 8:30  •  augusztus 28., 8:53

Önkormányzati lakásra pályázhatnak a PTE-n végzett pedagógusok

pályázat diplomásoknaktanárképzés

Több programmal is támogatja a Pécsi Tudományegyetem a tanárszakos hallgatókat és a pályakezdő pedagógusokat!

A tanári szakma utánpótlása és a végzettek régióban tartása céljából Pécs MJV Önkormányzata a Pécsi Tudományegyetemmel közösen egy egyedi pécsi ösztöndíjprogramot indít az osztatlan tanárképzést és pedagógusképzést végzett hallgatók számára. A TTK-n, a BTK-n és a KPVK-n végzett pedagógusok önkormányzati lakásra pályázhatnak, és lakhatási támogatásban részesülhetnek. A pedagóguslakás olyan pedagógusok részére adható bérbe kedvezményesen, aki Pécs városában áll pedagógusi foglalkoztatási jogviszonyban.

A példaértékű városi összefogásnak a Nemzeti Pedagógus Kar és a Pécsi Tankerületi Központ is részese Pécs MJV Önkormányzata a Pécsi Tudományegyetem mellett.

Emellett a Pécsi Tudományegyetem tanárképzést hirdető két legnagyobb kara, a BTK, valamint a TTK közös kezdeményezéseként létrejött egy tanári ösztöndíj.

További információ:

Váczi Noémi