Pannónia Ösztöndíj logo
Forrás: https://pannoniaosztondij.hu/pannonia_osztondijprogram_globe.png?w=350&h=262&m=ct
Pályázat
2025. március 31., 11:40
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS - Pannónia Ösztöndíjprogram - Oktatói Mobilitás - 2024/25 tavasz
A PTE a 2024/2025-ös tanévre oktatói és kutatói ösztöndíjakat hirdet meg, a tervezett oktatói és kutatói tevékenységek megvalósítási időtartama: 2025. április 28. – 2025. július 15. Fontos! A pályázás folyamatos, azaz az egész tanévben lehet pályázatot beadni az alábbi kitétellel: A pályázat leadásának határideje az adott hónap vége, a pályázat megvalósítása leghamarabb az azt követő második hónap elejétől lehetséges (pl. április 30-ai beadás esetén a mobilitás időszaka június 1-jétől tervezhető).
1. Oktatási célú munkatársi mobilitás
Oktatási célú munkatársi mobilitásnak minősülnek az olyan oktatási céllal megvalósított, külföldre irányuló, intézményközi megállapodáson alapuló munkatársi mobilitások, melynek időtartama minimum 2, maximum 10 nap. A javasolt oktatói mobilitási időszak 5-7 munkanap.
Külföldi felsőoktatási partnerintézményben töltött oktatási célú mobilitás esetén az érintett munkatárs egy felsőoktatási partnerintézménynél végezhet oktatói tevékenységet bármilyen tanulmányi területen. (Benyújtható több pályázat is egy félévre vagy tanévre, de egy elnyert adott ösztöndíjjal csak egy adott intézménybe lehet kiutazni!)
Az oktatási tevékenységnek hetente (és más, egy hétnél rövidebb tartózkodási idő esetén is) legalább 8 óra oktatást kell magában foglalnia. Ha a mobilitás időtartama meghaladja az egy hetet, a nem teljes hét alatt megtartott minimális oktatási óraszámnak arányosnak kell lennie az adott hét időtartamával.
A kizárólag aktív konferenciarészvétel formájában megvalósuló oktatási célú mobilitások esetében a minimum oktatási óraszám követelménye nem alkalmazandó. A konferenciákon való aktív részvétel időtartama beleszámít az oktatási tevékenység időtartamába. Kizárólag résztvevőként történő megjelenés a konferenciákon nem támogatható. A mobilitási megállapodásban rögzíteni szükséges a tervezett tevékenységet a konferenciarészvétel esetén is, valamint a beszámolóban nyilatkozni kell azok teljesüléséről.
Elfogadott absztrakt esetén vagy aktív tevékenységre (pl. workshop moderálás, adott prezentációs szekció vezetése stb.) felkérő levél birtokában javasoljuk a pályázat beadását.
A mobilitási megállapodásban rögzíteni szükséges a tervezett tevékenységet a konferenciarészvétel esetén is, valamint a beszámolóban nyilatkozni kell azok teljesüléséről.
2. Kutatási célú mobilitás
A kutatási célú mobilitás új elem a mobilitási palettán, amelynek célja, hogy elősegítse a felsőoktatási intézmények hallgatóinak, oktatóinak és kutatóinak tudományos előmenetelét, a kortárs ismeretek elsajátítását, új eredmények születését és a nemzetközi kutatási együttműködések építését. Időtartama minimum 2, maximum 10 nap. A javasolt mobilitási időszak 5-7 munkanap.
3. A kutatási célú munkatársi mobilitás feltételei oktatók, kutatók esetében
· Az oktató/kutató tanszékvezetője/intézetvezetője/tudományos ügyekért felelős vezetője által aláírt támogató nyilatkozat szükséges a kutatói ösztöndíj pályázásához.
· Az ösztöndíjas időszakot követően az oktatónak/kutatónak beszámolót kell készítenie, amely tartalmazza a mobilitási időszak tevékenységeit, eredményeit. A beszámolót az oktató/ intézetvezetője/tudományos ügyekért felelős vezetője fogadja el.
· A kutatási célú ösztöndíjhoz kötött mobilitási megállapodásban rögzíteni szükséges a mobilitás alatt tervezett tevékenységeket és elérendő eredményeket.
4. Pályázat benyújtására való jogosultság feltételei
· A PTE-vel munkaviszonyban álló és oktatási tevékenységet ellátó munkatárs. (félállásban alkalmazott vagy megbízási szerződéssel rendelkező oktató is jogosult)
· Magyar állampolgár, vagy érvényes tartózkodási engedéllyel rendelkező munkatárs.
· A munkavállaló közvetlen vezetője a mobilitást támogatja.
5. Pénzügyi feltételek
Az utazást, biztosítást, szállásfoglalást illetőleg a kiutazó oktatónak/ munkatársnak magának kell intéznie, és az ezzel kapcsolatos költségek is őt terhelik. Ezen költségekhez az ösztöndíj szabadon felhasználható, de az ösztöndíj csak hozzájárulás a mobilitáshoz, a teljes költséget nem feltétlen fedezi.
1. Pályázati dokumentumok leadása
A pályázatoknak az alábbi kötelezően benyújtandó dokumentumokat kell tartalmaznia:
- Mobility Agreement (munkaterv): 3 fél által aláírt tervezett oktatói - kutatói program leírása konkrét időtaramra vonatkozóan (év/hónap/napra),
Fontos, hogy a vasárnapi vagy adott ország munkaszüneti napjára eső mobilitási kezdő vagy záró időpont szakmai magyarázatra szorul. (Ez nem érinti az utazási napokat.)
· Rövid motivációs levél (angol nyelven vagy a célhelyen használt munkanyelven),
· Közvetlen munkahelyi vezető rövid támogató nyilatkozata, hozzájárulása a külföldi mobilitáshoz (magyar nyelven).
Pályázás módja: A fent jelzett pályázati dokumentumokat az oktatót foglalkoztató kar kari koordinátora felé kell benyújtani. Kari koordinátorok listája: https://mobilitas.pte.hu/munkatars#koordinatorok
Beadási határidő a mobilitás hónapját kettővel megelőző hónap vége (pl. májusi utazás esetén március 28-a): Az oktató/kutató Küldő Karának Külügyi Osztályán (A226) és vagy Dékáni Hivatalán
A kari koordinátorok az előzetesen a kijelölt Kari Bizottság által elbírált és a kar által jóváhagyott pályázatokat (kari adatbázissal) megküldik a PTE Nemzetközi Igazgatóság Mobilitási Programok Irodavezetőjének.
2. Pályázatok elbírálása:
A pályázatok végső bírálatát a PTE Erasmus Bizottsága végzi, a pályázók létszáma, és az Egyetem számára rendelkezésre álló támogatási összegek alapján. (A pályázat pozitív elbírálása a rendelkezésre álló források függvénye.)
A pályázatok elbírálásának általános szempontjai:
- a pályázó a tervezett tevékenység megvalósulása esetén integrálni tudja a megszerzett jó gyakorlatokat, ezáltal javítani tudja a szervezeti egység és az intézmény működését,
- a pályázó a megszerzett tapasztalatait és a jó gyakorlatokat átadja a hasonló területen dolgozó kollégáinak (multiplikátor hatás érvényesülése)
- a kiutazás hozzájárul az intézményi mobilitások minőségi és mennyiségi növekedéséhez, és az ezzel kapcsolatos szolgáltatások színvonalának emeléséhez.
- korábban mobilitásban való részvétel (pl. Erasmus+, Ceepus, Kiemelt Partnerségi) és a mobilitásiban érintett intézmények köre.
A pályázókat elektronikus úton a Küldő Kar értesíti ki a döntésről.
3. Szerződéskötés
Az elfogadott pályázatot (a három megjelölt formailag elfogadott dokumentummal) követően a Támogatási szerződés megkötésére kerül sor, amely alapján a PTE az ösztöndíjat átutaláson keresztül forintban biztosítja.
Az oktatói – kutatói tanulmányút nem kezdhető meg a 3 fél által aláírt érvényes és a karon leadott munkaterv, valamint a PTE és a résztvevő között létrejövő támogatási szerződés nélkül. Utólagosan a PTE sem szerződni sem utalni nem jogosult. Amennyiben a kiutazó ezen dokumentumok nélkül kezdi meg a mobilitást, az nem tekinthető hivatalos Pannónia Ösztöndíjprogram mobilitásnak.
Pályázás előtt, kérjük, figyelmesen olvassák végig az alább linkelt pályázati kiírást, és ezután érdeklődjenek a Kari Mobilitási Programok koordinátoránál, Horváth Lili Annánál az erasmus e-mail címen, telefonon, vagy az A226-os irodában személyesen.
Pályázati Felhívás Pannónia Oktatói Mobilitásra 2024/25 - Tavasz
További információ
Európán belül - Németh Judit, Mobilitási Programok Iroda, irodavezető: nemeth.judit">nemeth.judit
Európán kívül - Czéh Gábor, koordinátor czeh.gabor">czeh.gabor
Sikeres pályázást kívánunk!